גוש קטיף

 

מרוב הבולשיט בתקשורת וכל הדמעות, אסור לשכוח שבסך הכל ומעל הכל מדובר ביום טוב. לא יום קל, אבל יום טוב. קל לשכוח את זה, אבל אסור: בסך הכל ומעל הכל זה יום טוב.

 

הקלה, זו התחושה הנכונה ליום הזה.

 

ובקשר למתנחלים. מצטער, לא כואב לי. כאב קצת, אבל עבר. אפילו את ההזדהות הפשוטה, האנושית, עם זה שחייב לעזוב את ביתו, אפילו את זה אני לא יכול להרגיש כלפיהם יותר. הם מבקשים ממני שאבכה איתם? לא אבכה איתם.

עכשיו, ברדיו, הם שרים "אבינו מלכנו" בבית הכנסת בנווה דקלים או בכפר דרום, לא מתביישים לגזול ממני גם את השיר הזה. כאילו הכל שלהם: האמת והמוסר והצדק והיהדות והערכים והשמיים והארץ.

 

רק איזה מסכנים החיילים והשוטרים. עליהם כואב הלב, שם, בחום, במדים שחורים, מול אנשים שמקללים אותם, דוחפים אותם, זורקים עליהם דברים, צועקים עליהם, מאיימים עליהם ומי יודע מה עוד צופן היום הזה בחובו.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רפי חובב  ביום 18/08/2005 בשעה 15:10

  צריך לעשות עמותה לאספקת קרם שיזוף למפנים

 • החתול במגפיו  ביום 18/08/2005 בשעה 15:55

  לא הבנתי, אם המתנחלים שרים "אבינו מלכנו" (או "עוגה עוגה" לצורך הענין) אז הם גוזלים את השיר ממך? זה כמו שמישהו מלקק לך את הקרטיב או מה?

  לי דוקא כן כואב, למרות שאני בעד יציאה מהשטחים. גם על החיילים וגם על המתנחלים. וגם בכללי, על המדינה.

 • צח אומן  ביום 18/08/2005 בשעה 16:11

  וממני גנבת את תחושת ההקלה.
  להשתמש בה דווקא היום

  איך אתה לא מתבייש לגזול ממני את ההרגשה הזו?

  כאילו הכל שלך.

 • חנן כהן  ביום 18/08/2005 בשעה 16:36

  מחשבה על הגירוש של המתנחלים מרצועת עזה והגדה המערבית

  בפעם הבאה שמישהו אומר "מה יש לערבים לחפש במדינה היהודית? יש להם מלא מדינות מסביב, שילכו לשם" אפשר להזכיר את הגירוש של אוגוסט 2005.

  אז אולי תיפתח אפשרות לאמפתיה.

 • יאיר  ביום 18/08/2005 בשעה 17:05

  עצוב לי שקיימים אנשים שליבם לב אבן וראשם ראש קש ומוסרם מוסר בהמה ,צר לי שאתה אחי ,אדם קטן בדירת חדר וחצי שלו בת"א צר לי שאין ביתך מפונה אולי כך תחוש את כאב האנשים שעולמם חרב עליהם…בוש לך…

  שיר שכתבתי על ההתנתקות:

  בית יכול למות

  לא חשבתי שבית
  יכול למות
  אך הנה הוא מת
  כעת מפרפר
  אחר ימות

  לא חשבתי שבית
  יכול למות
  אך הנה הוא מת
  כעת בוכה
  אחר ימות

  ובאבל נותר מאחור
  ואיבריו(חדריו) ירקיבו
  וודאי יבוזה על ידי
  אחר על ידי רע

 • חיימיקו  ביום 18/08/2005 בשעה 17:20

  לתת לכלבה בירוקה לבחור

  פועלת ניקיון במחנה פליטים או כדור בראש

  את אריה יצחקי לא צריך לחסל מספיק כדור ברגל ומסע הרצאות בהתנדבות נגד הכיבוש בשטחים

  חג שמח

 • איריס  ביום 18/08/2005 בשעה 17:54

  יש בזה משהו, לי דוקא היתה די הרבה אמפתיה לא בגלל העקירה אלא ההונאה הגדולה שיצרה את האנשים האלה. האמת שהם מיצו את הנקודה, וכל יום נוסף של דרמה מבזבז את מעט האשראי שנותר. אבל זו בדיוק הנקודה, כאשר יוצרים גולם לא תמיד אפשר פשוט להוציא את השקע, ולהחזיר אותו למקומו. מדובר באנשים. ועוד עקשנים.
  דבר נוסף שגורע מן האמפתיה כל יום צילומים זה הוילות. איזה וילות, לא ידעתי תמיד הראו קרונועים אומללים על גבעות חשופות. והשמחה שלהם לשרוף, דוקא אפשר היה לתת לכמה מפוני משכנתאות או רחמנא לצלן לפלשתינאים שפעם גרו שם. מי שיכול לשרוף ככה וילה כזו, יודע שיש מי שיכתוב את הצ'ק. וזה מגעיל…
  מה זה הוילות האלה ? בגין יודע ?

 • החתול במגפיו  ביום 18/08/2005 בשעה 18:08

  כן איריס, באמת נראה שהם מאוד נהנים לשרוף את הבתים שלהם (ל"ג בעומר כזה, ככה זה אצלם). גם מפוני המשכנתא היו שמחים להכנס לגור שם עכשיו, איריס, נכון. וכן, פלשתינים פעם גרו שם לפני שהמתנחלים הרעים גרשו אותם. זה בדיוק נכון מבחינה הסטורית וגם גיאוגרפית, איריס. העיקר להמשיך לנשום עמוק ולאט, ולא לשכוח את התרופות, בסדר יקירה? (וראית איזה וילות בנו להם שם המניאקים? ממש צהלה. ורק אנחנו כאן תקועים בתל אביב המסריחה.)

 • איריס  ביום 18/08/2005 בשעה 18:16

  קצת הגזמת, אפרופו התרופות. אין לי כל כך הרבה יחס לנושא, כפי שאתה מנסה לתאר. להיפך, הייתי די בעד הזדהות. כאשר אמרתי שאפשר לתת למפוני משכנתאות התכוונתי לבתים שאפשר לפרק ולהעביר למקום אחר, כמובן.
  לגבי הפלשתינאים, הם יכולים לגור שם. למה לשרוף?
  הטונים האלה בהחלט מתאימים לימים אלה, ולשורפים למיניהם.
  שמור על הפה, כדאי תמיד.

 • החתול במגפיו  ביום 18/08/2005 בשעה 18:29

  וואלה איך לא חשבתי על זה – פשוט לפרק את הבתים ולהעביר לארץ! אם למתנחלים האלה היה שכל, הם היו פשוט אורזים את הקירות והגג ולוקחים אתם במקום לשרוף את הבתים! (אבל עזבי, אני שומר על הפה, קצת פוחד עכשיו)

 • NY260  ביום 18/08/2005 בשעה 18:59

  Sometimes, it's just better to be silent.
  Dancing on the pain and horror of these poor people, regardless of political agenda, is just not the wise thing to do. It's just too painful. Think about it again. Please.

 • איריס  ביום 18/08/2005 בשעה 19:28

  איזה ארס, איזה תחכום.
  אבי אבות ההתנצחות המועילה אתה

 • שאולי  ביום 18/08/2005 בשעה 21:34

  בקרוב מועצת י' צריכה להתפטר. לא עוד שומרון ולא עוד עזה. די לרשע ביש"ע. המועצה י' הביתה.

 • אביבה  ביום 18/08/2005 בשעה 22:53

  לא חשבתי שזית
  יכול למות
  אבל הנה, עובדה
  נשאר רק אחד בצנצנת
  הנה הוא מפרפר
  קצת קשה להעלות במזלג.
  נותר מאחור
  מה רב העצב
  מי ילווה את כריך הפסטרמה שלי?
  כעת בוכה
  תביא מלפפון חמוץ.

 • איריס  ביום 18/08/2005 בשעה 23:12

  נוט בד

 • בבון  ביום 19/08/2005 בשעה 11:16

  תסתכלי מי מריע לך עכשיו.

 • אדאמאסטור  ביום 19/08/2005 בשעה 21:49

  מה רצית ציון מלפני? ומה הבאת עלי? ומה באו? ומי הביא? ולמה צריך תמיד להחליט איך להרגיש? ולמה מי שמרגיש מחליט שלא? ואיך?וכמה עוד אפשר לדבר על העקירה הקטנה הזו מלב? ולמה להכניס לב למקום בו המוסר דווקא משחק תפקיד שלילי? ובא לציון גואל!. ומי שאין לו טלוויזיה יכול פשוט שלא. ורק הדמעות של המדברים מעבירות את הצמרמורת שלי על דעתה. ואין. וגם אם נראה. אז לא.

 • רפי חובב  ביום 20/08/2005 בשעה 2:13

  דרור, דומה שכדאי להתנתק מכמה מהתגובות כאן, שעברו מזמן את גבול הטעם הטוב. זה בידך. אני מופתע כל פעם מחדש שגם ל"רשימות" מגיעים חוליגני הטוקבק. לכן לויינט, סמק!

 • יש לי רק שאלה  ביום 21/08/2005 בשעה 13:27

  להלן התקציר:
  האנשים האלו קיבלו קריצה ממשלות ישראל, ועלו על קרקע "ריקה" (שבמקרה היתה שייכת לאיזה ערבי אומלל). כאשר העבי דנן בא לשאול מה קורה, ישר שלחו עליו חיילים (עם טנק) או מג"בניקים (עם נבוט) שהסבירו לו (אחרי חודשיים הוא יצא בכסא גלגלים מבית החולים – פשוט נגמרו המיטות הגיע אחד חדש שהיו לו שאלות)
  ואז האנשים האלו בנו בית. כלומר המדינה ( = הממשלה, למי שלא הבין) בנו לו את הבית. משרד השיכון הרי עושה משהו עם כל הכסף שהשרים מהמפד"ל משיגים לו. וגם מדינת ישראל נותנת להם כסף לשמור על הישוב, לרב הישוב, למורות בישוב וכדומה עוד ועוד. בעצם, בישובים האלו כולם ממומנים על ידי אנשים כמונו (שממש צריכים לעבוד).
  נ כ ו ן – היו שם גם חקלאים (רק בעזה, אגב, ביו"ש אין). לא נשכח שהיו להם פועלים בשכר של 3 שקל ביום (ביטוח לאומי?) הקרקע כאמור בחינם, והשמירה באדיבות צבא העם.

  אז למה להתפלא שהם כועסים? למי שהתרגל לרמוס את כולם (ערבים, שמאלנים, כל מי שבוגד לדעתם) מאוד לא נעים פתאום לקבל שאומרים לו "לא". ממש כמו חינוך של ילדים קטנים.

  אז למתנחלים מותר לצעוק לבכות, לרמוס ולהשפיל. לשפוך שמן על המסכנים שהממשלה שלחה לשם.

  לסיכום: הממשלה שלחה אותכם לשם? לממשלה מותר לפנות. הצד השני של אותו מטבע בדיוק.
  ולמי שרוצה לדעת למה ב- 1/9/05 תהיה שביתת מורים? כי את כל הכסף נתנו למתנחלים. ככה זה שעולה מיליארדים לפנות אותם (45000 אנשי ביטחון זה לא בחינם) ולבנות להם בתים.

  אז שימותו. זה יותר בזול והרבה הרבה יותר שקט.

 • צופיה  ביום 22/02/2006 בשעה 14:47

  נראה לי שיש בעיה מרכזית מאוד בחינוך שגדלתם עליו… אין לכם אידיאלים יותר,אין ציונות,חלוציות,התיישבות יהודית.מהכל שכחתם… נוח לכם לברוח מה"שטחים",אבל מה שונה גוש קטיף מת"א?לידיעתכם,ת"א יושבת על אדמתם של ערבים אומללים,אשר אילצו אותם לנטוש את בתיהם… מי שחשב ש"בזכות" הפינוי ייפסק,או יופחת הארס הפלשתינאי-טעה ובגדול!הוא רק מתגבר! תפקחו את העיניים ותראו איך אנחנו מגלחים את האדמה שלנו במו ידינו,אותה האדמה שעד לפני 60 שנה עוד היתה בגדר חלום ותפילה מיוחלת..אני מציעה שתחזרו למקורות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: